Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan, Diyarbakır ve Adıyaman’dan sonra depremin vurduğu Pazarcık’ı ziyaret etti.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar ve beraberindeki heyet, Etlik Şehir Hastanesi Başhekimini ziyaret ederek deprem bölgesinden gelen hastaların durumu hakkında bilgi aldı.
Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonumuz, sosyal medya platformlarında bant daraltan BTK yetkilileri hakkında 'kasten öldürme' suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar ve beraberindeki heyet, TTB ve SES gibi meslek örgütleri tarafından kurulan Sağlık Emek Koordinasyonunu ziyaret etti.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Diyarbakır'da deprem bölgesinde açıklama yaptı.
Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu Eş Sözcümüz Nuray Özdoğan, Genel Merkezimizde basın toplantısı düzenledi.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, Kriz Koordinasyon Merkezimizin toplantısının açılışında konuştu.
Engelliler Komisyonu Eş Sözcülerimizin açıklaması.
İktidarın oluşturduğu algı sonucu gelişen linç saldırıları ve işkencelere ilişkin, fiili bizzat işlemiş ve/veya iştirak etmiş kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduk.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, Malatya’da yürüttüğümüz deprem çalışmalarına katıldı ve deprem bölgesine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, Adıyaman’da yürüttüğümüz deprem çalışmalarına katıldı.
Buldan ve Sancar, Diyarbakır’daki Kriz Koordinasyon Merkezimiz ile yürütülen çalışmalara ilişkin toplantı gerçekleştirdi.
Kriz Koordinasyon Merkezimiz; Adıyaman, Maraş, Hatay ve Malatya’nın depremden etkilenen 38 ilçesi ile Antep’in İslâhiye ilçesi muhtarlarını 30 kişilik bir ekiple Cuma gününden itibaren aramaya başladı.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan, Maraş Pazarcık'ta yardım çalışmalarımızın engellenmesine ve gönüllülerimizin alandan uzaklaştırılmak istenmesine ilişkin açıklama yaptı.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan ve beraberindeki heyet, yardım dağıtımlarımızın engellendiği ve yardım merkezimize kayyım atanan Pazarcık’taki çalışmalara katıldı.
Grup Başkanvekillerimiz Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç, Acil Durumlar ve Afet Komisyonu kurulması için kanun teklifi verdi.