Gençlik Meclisi Eş Sözcülerimiz, Diyarbakır Kayapınar İlçe Örgütümüzde basın toplantısı düzenledi.
Parti Sözcümüz Ebru Günay, Kürt siyasetçi Ahmet Türk, DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk, DBP yöneticileri ve milletvekillerimizden oluşan heyet Adıyaman’daki yardım çalışmalarına katılıyor.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan, DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk, Kürt siyasetçi Ahmet Türk ve milletvekillerimizden oluşan heyet, Birecik, Suruç ve Urfa merkezdeki deprem bölgelerinde yürütülen çalışmalara katıldı.
Hasankoca'daki yardım merkezimize kayyım atanması ve yardım faaliyetlerinin engellenmesi nedeniyle İçişleri Bakanı ve diğer yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunduk.
Grup Başkanvekillerimiz, Afet ve Acil Durumlara Müdahale Yönetimi Bakanlığı kurulması ve fay bölgelerinde yapı inşasının yasaklanması için kanun teklifleri verdi.
Kadın Meclisi Sözcümüz Ayşe Acar Başaran, Diyarbakır'da yaptığı basın toplantısıyla deprem bölgelerinde kadınların yaşadığı sorunlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Depremin ilk gününden beri Hatay’daki yardım çalışmalarına katılan Eş Genel Başkan Yardımcımız ve Milletvekilimiz Tülay Hatimoğulları TBMM’de basın toplantısı düzenledi.
İskenderun'da aralarında ilçe yöneticimiz Rıdvan Atman'ın da bulunduğu 10 kişiye yapılan işkence ile ilgili suç duyurusunda bulunduk.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, partimizin haftalık Meclis grup toplantısında konuştu.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan ve beraberindeki heyet, depremin ağır yıkımlara neden olduğu Hatay’a gidiyor.
Kriz Koordinasyon Merkezimiz adına Eş Genel Başkan Yardımcılarımız Özlem Gündüz ve Serhat Eren, Diyarbakır’da basın toplantısı düzenleyerek kampanyamıza ilişkin bilgi verdi.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, Pazarcık’ta depremzedelere yaptığı ziyaretin ardından açıklama yaptı.
Milletvekillerimiz Filiz Kerestecioğlu, Züleyha Gülüm ve Tülay Hatimoğulları Oruç, Hatay Altınözü Jandarma Karakolu’nda işkenceyle öldürülen Ahmet Güreşçi hakkında ortak önerge verdi.
Parti Sözcümüz Ebru Günay'ın Gazete Duvar'a verdiği röportaj.
Grup Başkanvekillerimiz Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç'un TBMM Başkanlığına verdiği kanun teklifi.
Grup Başkanvekillerimiz Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç'un araştırma önergesi.