Seçim bölgesi Van'da düzenlenen aday tanıtım etkinliğinde konuşan Eş Genel Başkanımız Figen Yüksekdağ, 7 Haziran'da 7 vekil çıkarılan kentte bu kez 8'de 8 yaparak AKP'ye iyi bir ders verileceğini söyledi.
Eş Genel Başkanımız Figen Yüksekdağ seçim startının verildiği Van’da düzenlenen mitingde halka seslendi.
"Türkiye toplumu 7 Haziran'da bu kadar güçlü bir seçim yaptıktan sonra hiçbir güç ve saltanat bu sonucu değiştiremez."
"Ayağa kalkan büyük insanlığa asla diz çöktürmeyeceksiniz"
Kadına dayatılan zulüm ve savaşa karşı inadına savaşsız ve şiddetsiz bir toplumun öncüsü olacağız
Hiçbir katliamın failini açığa çıkarmayan bir siyasi iktidar var. Bu failleri koruyorsunuz demektir. Failleri koruyorsanız katil sizsiniz demektir.
"Katliamda halklarımızın yürüyüşünü engellemek istediler. Ama işte yine alanlardayız. Ve devam edeceğiz, her yerde inadına barış, inadına adalet, inadına hesaplaşma diyeceğiz."
Bu katliamın sorumlusu 7 Haziran'da sonra "Millet kaosu seçti", "Bize 400 vekil vermediniz" diyenlerdir.
Katliam açık bir şekilde geliyordum diyor. 30 kişilik şüpheli listesi başbakanın elindeymiş. Faillerin kim olabileceği hükümet ve mit tarafından biliniyor, elde bu kadar delil ve bulgular var. Katledeceğim diyen faillilerin kim olduğu bilgisi olmasına rağmen, tek bir adım atılmıyor.
Eş Genel Başkanlarımız Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile mecliste yaptıkları görüşmenin ardından değerlendirmelerde bulunuldu.
Eş Genel Başkanımız Figen Yüksekdağ, Antep’te halk buluşmasına katıldı. Antep milletvekili adaylarının da eşlik ettiği buluşmada Yüksekdağ değerlendirmelerde bulundu.
Antep'te benim katılacağım mitinge dönük bir saldırı, hatta bu mitinge dönük saldırının bizler büyük mitinglerimizi iptal ettikten sonra, ilçelerde yaptığımız halk buluşmasından birisine yönlendirildiğini de öğrendik. Bizler hükümet kanadından bilgilendirilmedik
Türkiye'yi zorla seçime götürenler utanmadan 1 Kasım seçim sonuçlarını tanımayacaklarının mesajını veriyorlar. Demokrasinin son kalan dallarını tutmak için çok daha dik kararlı bir duruş takınmamız lazım
Barış için kardeşlerimizi katledenlere en büyük cevabı 1 Kasımda vereceğiz. Özyönetim hakkı için, eşit, demokratik ulus, özerklik ve barış için kazanacağız
Eş Genel Başkanımız Figen Yüksekdağ'ın açıklaması.
Cezaevinde tutulan Eş Genel Başkanımız Figen Yüksekdağ'ın, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile dayanışma mesajı.