AKP zihniyeti barışı, özgürlüğü ve kardeşliği engelliyor.
"Ayağa kalkan büyük insanlığa asla diz çöktürmeyeceksiniz"
Kadına dayatılan zulüm ve savaşa karşı inadına savaşsız ve şiddetsiz bir toplumun öncüsü olacağız
Bu katliamın sorumlusu 7 Haziran'da sonra "Millet kaosu seçti", "Bize 400 vekil vermediniz" diyenlerdir.
Dünyada kaç ülkede insanlar kendi cumhurbaşkanından korkarlar, kaç ülkede merak ediyorum? Çocuklar korkuyor çocuklar. Tanımıyorlar ama televizyonda görünce korkuyorlar.
Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş, İstanbul Şişli Kent Kültür Merkezi’nde gençlerle bir araya geldi. Demirtaş burada yaptığı değerlendirmede şunları söyledi.
Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş, İstanbul Pendik’te yaklaşık üç aydır grevde olan seramik işçilerini ziyaret etti. Demirtaş grevde olan emekçilere desteklerini belirttikten sonra gündem değerlendirmesinde bulundu.
Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş, İstanbul’da Süryani, Rum, Ermeni ve Yahudi toplumunun temsilcileriyle bir araya geldi.
Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş, Mardin Milletvekili Mithat Sancar ve İstanbul Milletvekilli Garo Paylan İpek Medya Grubuna destek olmak için Kanaltürk ve Bugün TV binasını ziyaret etti.
Özellikle hukukçulardan, avukat arkadaşlarımızdan, barolardan güvenli bir seçim ve sayım işlemi yapılması konusunda destek istiyoruz.
Sivil yurttaşlarımızın bulunduğu bir yerde, her gün ve saatte insanların işine gittiği, alışveriş yaptığı bir mahalde yapılan bu saldırı, kim tarafından yapılmış olursa olsun asla kabul edilemez, mazur gösterilemez.
Partimiz Merkez Yürütme Kurulu'nun Dünya İnsani Zirvesi'nde yayınlanan ortak bildiri ve Türkiye'nin imza vermemesi ile ilgili yaptığı basın açıklaması