Grup Başkanvekillerimiz, Afet ve Acil Durumlara Müdahale Yönetimi Bakanlığı kurulması ve fay bölgelerinde yapı inşasının yasaklanması için kanun teklifleri verdi.
Hasankoca'daki yardım merkezimize kayyım atanması ve yardım faaliyetlerinin engellenmesi nedeniyle İçişleri Bakanı ve diğer yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunduk.
Parti Sözcümüz Ebru Günay, Kürt siyasetçi Ahmet Türk, DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk, DBP yöneticileri ve milletvekillerimizden oluşan heyet Adıyaman’daki yardım çalışmalarına katılıyor.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan, DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk, Kürt siyasetçi Ahmet Türk ve milletvekillerimizden oluşan heyet, Birecik, Suruç ve Urfa merkezdeki deprem bölgelerinde yürütülen çalışmalara katıldı.
Gençlik Meclisi Eş Sözcülerimiz, Diyarbakır Kayapınar İlçe Örgütümüzde basın toplantısı düzenledi.
Grup Başkanvekillerimiz Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç, Acil Durumlar ve Afet Komisyonu kurulması için kanun teklifi verdi.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan ve beraberindeki heyet, yardım dağıtımlarımızın engellendiği ve yardım merkezimize kayyım atanan Pazarcık’taki çalışmalara katıldı.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan, Maraş Pazarcık'ta yardım çalışmalarımızın engellenmesine ve gönüllülerimizin alandan uzaklaştırılmak istenmesine ilişkin açıklama yaptı.
Buldan ve Sancar, Diyarbakır’daki Kriz Koordinasyon Merkezimiz ile yürütülen çalışmalara ilişkin toplantı gerçekleştirdi.
Kriz Koordinasyon Merkezimiz; Adıyaman, Maraş, Hatay ve Malatya’nın depremden etkilenen 38 ilçesi ile Antep’in İslâhiye ilçesi muhtarlarını 30 kişilik bir ekiple Cuma gününden itibaren aramaya başladı.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, Adıyaman’da yürüttüğümüz deprem çalışmalarına katıldı.
Kriz Koordinasyon Merkezimizin açıklaması.
Demokratik Yerel Yönetimler Kurulumuzun açıklaması.
Gençlik Meclisimizin açıklaması.
Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu Eş Sözcülerimizin açıklaması.