90’lı yıllarda yaşanılan hak ihlalleri medya tarafından gösterilmedi. Aynı hata günümüzde yapılmamalıdır.
Dünyada kaç ülkede insanlar kendi cumhurbaşkanından korkarlar, kaç ülkede merak ediyorum? Çocuklar korkuyor çocuklar. Tanımıyorlar ama televizyonda görünce korkuyorlar.
Eş Genel Başkanlarımız Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile mecliste yaptıkları görüşmenin ardından değerlendirmelerde bulunuldu.
"Bugün başbakan ben olsaydım çıkardım Türkiye toplumundan bin defa özür diler istifa ederdim."
Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş, mecliste bulunun partimizin grup odasında basın emekçileri ile bir araya geldi. Demirtaş, burada basın emekçilerine açıklamalarda bulundu.
Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş, İstanbul Şişli Kent Kültür Merkezi’nde gençlerle bir araya geldi. Demirtaş burada yaptığı değerlendirmede şunları söyledi.
Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş, İstanbul’da Süryani, Rum, Ermeni ve Yahudi toplumunun temsilcileriyle bir araya geldi.
Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş, Mardin Milletvekili Mithat Sancar ve İstanbul Milletvekilli Garo Paylan İpek Medya Grubuna destek olmak için Kanaltürk ve Bugün TV binasını ziyaret etti.
Özellikle hukukçulardan, avukat arkadaşlarımızdan, barolardan güvenli bir seçim ve sayım işlemi yapılması konusunda destek istiyoruz.
Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş’ın Newsweek’te yayınlanan yazısı
Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş, İstanbul Sultanbeyli’deki halk buluşmasına katıldı.
"Türkiye'nin en hakiki gerçeği halklar ne kadar gerçek ise sokakta temas ettiğiniz, fabrikada tarlada yan yana çalıştığınız arkadaşlarınız, ne kadar gerçek ve hakiki ise HDP o kadar gerçek bir Türkiye partisidir."
Dünden beri ağlayan, bedeni parçalanan biz ama dünden beri saldırı ve hakarete uğrayan da biziz. Utanmasalar savcının karşısına bizi sorumlu diye çıkaracaklar.
Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş Bugün TV canlı yayınına konuk oldu.
Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş, İstanbul Güneşli’de bulunan Ehlibeyt Alimler Derneğini ziyaret etti.
Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş, İstanbul Okmeydanı’nda İl Örgütümüzün organize ettiği dayanışma kahvaltısına katıldı.