90’lı yıllarda yaşanılan hak ihlalleri medya tarafından gösterilmedi. Aynı hata günümüzde yapılmamalıdır.
"Türkiye'nin en hakiki gerçeği halklar ne kadar gerçek ise sokakta temas ettiğiniz, fabrikada tarlada yan yana çalıştığınız arkadaşlarınız, ne kadar gerçek ve hakiki ise HDP o kadar gerçek bir Türkiye partisidir."
Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş, İstanbul Sultanbeyli’deki halk buluşmasına katıldı.
Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş Bugün TV canlı yayınına konuk oldu.
"Bugün başbakan ben olsaydım çıkardım Türkiye toplumundan bin defa özür diler istifa ederdim."
Dünden beri ağlayan, bedeni parçalanan biz ama dünden beri saldırı ve hakarete uğrayan da biziz. Utanmasalar savcının karşısına bizi sorumlu diye çıkaracaklar.
Kusura bakmasınlar devletin bu eli kanlıdır. Bu devlet darbe yapmıştır. Katliam yapmıştır. İşkence yapmıştır. Sağcısına da yapmıştır, solcusunu da yapmıştır. Sünnisine de yapmıştır. Alevi'sine de yapmıştır.
AKP artık demokratik iddiasını yitirmiştir. Güce dayanarak iktidarda durmaya çalışan bir partiye dönüşmüştür, bu da geleceğe zarar verecek.
Bizi vatan haini, bizi terörist, bizi bölücü, bizi din düşmanı ilan ediyorsunuz. Böylece hedef gösteriyorsunuz. Sonra da bu katliamlar yaşanınca sorumluyu yine bizi gösteriyorsunuz. Bu utanç vericidir.
Eş Genel Başkanlarımız Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile mecliste yaptıkları görüşmenin ardından değerlendirmelerde bulunuldu.
Daha ilk dakikada soruşturmayı başka bir yöne çekmeye çalışan bir Başbakan'a biz nasıl güvenebiliriz?
Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş, mecliste bulunun partimizin grup odasında basın emekçileri ile bir araya geldi. Demirtaş, burada basın emekçilerine açıklamalarda bulundu.
Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş, İstanbul Güneşli’de bulunan Ehlibeyt Alimler Derneğini ziyaret etti.
Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş, İstanbul Okmeydanı’nda İl Örgütümüzün organize ettiği dayanışma kahvaltısına katıldı.
Dünyada kaç ülkede insanlar kendi cumhurbaşkanından korkarlar, kaç ülkede merak ediyorum? Çocuklar korkuyor çocuklar. Tanımıyorlar ama televizyonda görünce korkuyorlar.
Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş, Batman’da belediye eş başkanları ile bir araya geldi. Demirtaş gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.