HDK Gençlik Meclisleri olarak tüm üniversite ve yerellerde bir kez daha aynı sloganı haykırmaya çağırıyoruz: Faşizme karşı omuz omuza!
Tüm inançlar, kültürler ve kimlikler için demokrasiden, emekten ve barıştan yana olan biz gençler Halkların Demokratik Partisi Eşbaşkanı Sebahat Tuncel hakkında verilen ceza karşısında suskun kalmayacağız.
Katilleri koruyan, bir kez daha katliam, kıyım yaşanmaması için hiçbir adım atmayan iktidar karşısında biz gençler, katillerinin ve destekçilerinin cezalandırılması için elimizden geleni yapacağız! Katledilen canlarımızı unutmayacağız! Unutturmayacağız!
Roşin Çiçek’lerin yaşatıldığı, özgürce nefes aldığı, nefretin olmadığı bir dünyaya özlemle, homofobik- transfobik devlet yıkılana dek mücadeleyi her alanda sürdürmeye devam edeceğiz. Katillerden hesap soracağız!
Erdoğan kampüslerimiz üzerindeki baskıcı uygulamalarını, yaşamlarımız üzerindeki ahlak denetçiliğini, özgürlüğümüzü kısıtlama isteğini sürdürdükçe direnişi de kaçınılmaz olarak karşısında bulacaktır. Hatırlamak zor olmasa gerek, biz direnmeyi “iyi biliriz.”
HDK Gençlik Meclisi olarak, El-Kaide çetelerinin, YPG'nin bayram sebebiyle aldığı eylemsizlik kararını bile fırsat bilerek gerçekleştirdiği saldırılara karşı Rojava'da direnenleri selamlıyor ve yaşanan bu saldırıları bir kez daha nefretle kınıyoruz.
Demokrasinin ve özgürlüğün ancak bu mücadelemizle geleceğine inanıyoruz. Eşit, bilimsel, kamusal ve anadilinde eğitim talebimizde ısrarcıyız ve bunlardan herhangi birinden taviz vermeyeceğimizi de ifade ediyoruz!
Bizler, gençliğin direngenliğini hiçbir gücün kıramayacağını, bu direncimiz bastırılamayacağını ısrarla vurguluyoruz. Akademik-demokratik, anti-faşist mücadelemizin üniversitelerimizde giderek yükseleceğini belirtiyoruz!