Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, TTB 74. Büyük Kongresine katıldı.
Parti Sözcümüz Ebru Günay, Genel Merkezimizde basın toplantısı düzenleyerek, milletvekillerimiz ve bileşen partimiz DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz hakkındaki dokunulmazlık dosyalarının gündeme getirilmesini değerlendirdi.
Eş Genel Başkanlarımız ve milletvekillerimiz, 17 Haziran'da Haber Global'de milletvekillerimize ve milyonlarca seçmenimize hakaret eden Nedim Şener isimli “gazeteci” hakkında suç duyurusunda bulundu.
Eş Genel Başkan Yardımcılarımız Tülay Hatımoğulları ve Garo Paylan’dan oluşan bir heyet Beyrut'u ziyaret ederek çok sayıda gazeteci, aydın, yazar ve siyasetçiyle bir araya geldi.
Basın Yayın ve Propaganda Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcımız Tayip Temel Genel Merkezimizde basın toplantısı düzenleyerek Meclis'te görüşülen sansür yasa tasarısı ve özgür basına yönelik saldırılara ilişkin açıklama yaptı.
Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.
Eş Genel Başkanlarımız Pervin Buldan ve Mithat Sancar, 5. Olağan Büyük Kongremizin hazırlıkları ile güncel siyasi gelişmeleri istişare etmek üzere Genel Merkezimizde bileşen partilerimizin eş genel başkanları ve sözcüleri ile bir araya geldi.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan, Halklar ve İnançlar Komisyonumuz tarafından İstanbul’da düzenlenen Alevilere Eşit Yurttaşlık Hakkı Buluşmasında konuştu.
Mardin 4’üncü Olağan İl Kongremizi Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, kayyım darbesiyle görevinden alınan Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Ahmet Türk ve çok sayıda kişinin katılımıyla gerçekleştirdik.
Çocuk Komisyonumuz tarafından 11-12 Haziran'da gerçekleştirilen Çocukluk Algısı ve Çocuk Politikalarında Yeni Arayışlar Sempozyumunun sonuç bildirgesi.
İzmir il binamıza yapılan saldırıda hayatını kaybeden Deniz Poyraz yoldaşımızı katledilişinin birinci yılında andık.
Gün boyu sürecek anma programı kapsamında saldırının gerçekleştirildiği il binamızda ve Poyraz’ın mezarında anma etkinliği düzenlendi.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar ile MYK ve PM üyelerimizden oluşan heyetimiz, 5. Olağan Büyük Kongremiz öncesinde görüş alışverişinde bulunmak üzere Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ve bağlı sendikaların yöneticileriyle bir araya geldi.
Parti Sözcümüz Ebru Günay, Genel Merkezimizde basın toplantısı düzenleyerek gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.
Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş, TBMM'de gündeme ilişkin basın toplantısı düzenledi.
“Tecride karşı özgürlüğü savunuyoruz” şiarıyla HDK, DTK, TJA, MED TUHAD-FED, DBP ve partimiz tarafından düzenlenmek istenen Büyük Gemlik Yürüyüşü öncesi İstanbul Kadıköy’de toplanan kitle burada yürüyüş yaptı.