Avrupa Hür İttifakı (EFA)’nın Leyla Güven, tecrit ve açlık grevlerine ilişkin açıklaması.
Siyasal süreç, yerel yönetimlerin rolü ve sürece katılımı ve planlama gündemleriyle yapılan toplantının açılış konuşmasını Eş Genel Başkanlarımız Pervin Buldan ve Mithat Sancar yaptı.
Heyetimiz iki gün boyunca Diyarbakır’da çiftçilerden işsizlere, sendikalardan kadınlara pek çok kesimle bir araya geldi.
Diyarbakır Milletvekilimiz Remziye Tosun, Sabah Gazetesi muhabiri Ali Altuntaş’ın hayal gücü sınırlarını zorlayan suç isnatlarında bulunduğu haberi hakkında, gazeteye bir tekzip metni iletti.
Yeni atanan AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ve beraberindeki heyet Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar ve Dış İlişkiler Komisyonu Eş Sözcülerimiz Feleknas Uca ve Hişyar Özsoy ile bir araya geldi.
Parti sözcümüz Ebru Günay, haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Avrupa Parlamentosunun bugünkü oturumunda ele alınan Demirtaş tasarısı ezici çoğunlukla kabul edildi.
'İş ve Aş Buluşmaları'nın startını Diyarbakır’dan yaptığımız açıklama ile verdik.
Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç, TBMM’de basın toplantısı düzenleyerek gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, İnsan ve Özgürlük Partisi (PİA) heyeti ile genel merkezimizde bir araya geldi.
Merkez Yürütme Kurulumuz Ekonomi, Sağlık ve Sosyal Politikalar, Emek ve Ekoloji komisyonlarımız öncülüğünde “İş ve Aş Buluşmaları” başlatıyor.
Milletvekillerimiz Meclis'te düzenledikleri basın toplantısında cezaevlerinde devam eden açlık grevlerine ilişkin duyarlılık çağrısında bulundu.
Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Ekonomi Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcımız Garo Paylan İstanbul'da düzenlediği basın toplantısıyla faiz raporumuzu açıkladı.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, Türk Tabipleri Birliği heyeti ile Meclis'te bir araya geldi.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar online gerçekleşen Parti Meclisi toplantımızda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.