Parti Sözcümüz Ebru Günay, Genel Merkezimizde haftalık basın toplantısı düzenleyerek gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.
Kobanî Kumpas Davasının 4’üncü duruşması üçüncü gününde devam etti.
Kobanî Kumpas Davasının 4’üncü duruşması ikinci gününde devam etti.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Ödülleri töreninde konuştu.
Kobanî Davasının 4’üncü duruşmasının öğleden sonraki oturumu avukatların talepleriyle devam etti.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan, Kobanî Kumpas Davasına verilen arada davaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Kobanî Kumpas Davasının 4’üncü duruşması bugün görülmeye başlandı.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, “HDP’liyiz Her Yerdeyiz” programımız kapsamında Bursa Yıldırım’da düzenlenen halk buluşmasında konuştu.
Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcımız Ümit Dede ve dosyanın avukatları Kobanî Kumpas Davasına ilişkin basın toplantısı düzenledi.
Emekçi Hareket Partisi, Devrimci Anarşist Federasyonu, Kürdistan Komünist Partisi ve Devrimci Parti’nin aralarında bulunduğu kurum temsilcileriyle Eş Genel Başkan Yardımcılarımız Tuncer Bakırhan, Tülay Hatimoğulları ve Parti Sözcümüz Ebru Günay görüştü.
Parti Sözcümüz Ebru Günay, Genel Merkezimizde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Büro Emekçileri Sendikası (BES) Genel Başkanı A. Bahadır Berdicioğlu ve Genel Sekreter Aziz Özkan, genel merkezimizi ziyaret ederek Eş Genel Başkan Yardımcımız Şaziye Köse ve Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan ile görüştü.
Parti Meclisimiz siyasal gelişmeleri değerlendirmek, yeni dönem çalışmalarını planlamak amacıyla Eş Genel Başkanlarımız Pervin Buldan ve Mithat Sancar başkanlığında toplandı.
Kadın Meclisimiz, siyasal gelişmeleri değerlendirmek ve yeni döneme ilişkin planlamasını gözden geçirmek amacıyla Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan ve Kadın Meclisi Sözcümüz Ayşe Acar Başaran başkanlığında toplandı.
İstanbul’da barış mitinginin yasaklanmasına karşı Emek ve Demokrasi Güçlerinin düzenlemek istediği basın açıklaması Taksim’de uygulanan polis ablukasına rağmen gerçekleştirildi.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, İdil’de panzerin çarpması sonucu katledilen 7 yaşındaki Mihraç Miroğlu’nun babası Salih Miroğlu ve amcası Mehmet Miroğlu’nu aradı.