Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, Halkevleri'nin 27’nci Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
HDK, DTK, TJA, DBP, MED TUHAD-FED ve partimiz tarafından “Tecride karşı özgürlüğü savunuyoruz” sloganıyla yapılan Büyük Gemlik Yürüyüşü birçok ilde başladı.
Çocuk Komisyonumuzun iki gün sürecek Çocukluk Algısı ve Çocuk Politikalarında Yeni Arayışlar Sempozyumu başladı.
Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu Eşbaşkanı Mehmet Gündüz, Strasbourg Alevi Kültür Merkezi Eşbaşkanı Erhan Aydın ve beraberindeki heyet partimizi ziyaret etti.
TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan başkanlığındaki TÜSİAD heyeti partimizi ziyaret ederek Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar başkanlığındaki heyetle görüştü
Parti Sözcümüz Ebru Günay, Genel Merkezimizde gerçekleştirdiği basın toplantısında iki gün süren 4. Büyük Konferansımızın Sonuç Bildirgesini açıkladı.
Kadın Meclisimiz ve kadın örgütlerinin İstanbul Sözleşmesi’nin yürürlükten kaldırılmasına ilişkin açtığı iptal davası Danıştay 10’uncu Daire Başkanlığı’nda görüldü.
Duruşmayı Eş Genel Başkanımız Buldan, Kadın Meclisi Sözcümüz Ayşe Acar Başaran, Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş, kadın milletvekillerimiz ve Kadın Meclisi üyelerimiz takip ediyor.
Partimizin 5’inci Büyük Olağan Kongre öncesinde gerçekleştirdiği konferanslar süreci bugün ve yarın yapılacak olan 4’üncü Büyük Konferansımızla sona erecek.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, ortak mücadele için bir araya geldiğimiz “Geleceğin Türkiye’si İçin Hafıza, Hakikat, Hesaplaşma” konulu konferansta konuştu.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan, Sosyalist Meclisler Federasyonu’nun (SMF) 2. Olağan Kurultay Deklarasyonu'nda yaptığı konuşmada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Gençlik Meclisimiz 6-7 Haziran'da yapılacak Büyük Konferansımız öncesinde Genel Merkezimizde bir araya geldi.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan, 1994'te katledilen eşi Savaş Buldan ve iş insanları Hacı Karay ile Adnan Yıldırım’ın mezarları başında yapılan anma etkinliğine katıldı.
Bu sabah HDK ve Göç İzleme Derneği’ni hedef alan gözaltı saldırısında aralarında MYK ve PM üyelerimiz ile il eş başkanlarımızın bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, Dış İlişkiler Komisyonu Eş Sözcülerimiz Feleknas Uca ve Hişyar Özsoy ile Avrupa Temsilcimiz Devriş Çimen, Brüksel’de Avrupa Parlamentosu'nda iki günlük görüşme dizisini tamamladı.
Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç, Mardin Milletvekilimiz Pero Dündar, Antep Milletvekilimiz Mahmut Toğrul ve Almanya Temsilcimiz Leyla İmret’ten oluşan heyetimiz Almanya’daki temaslarını sürdürüyor.