Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, Dış İlişkiler Komisyonu Eş Sözcülerimiz Feleknas Uca ve Hişyar Özsoy, Avrupa Parlamentosu’nda bir dizi görüşmeler gerçekleştirmek üzere Brüksel’e gitti.
Parti Sözcümüz Ebru Günay, Genel Merkezimizde gerçekleştirdiği haftalık basın toplantısında gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.
Mersin İl Örgütümüz tarafından düzenlenen dayanışma yemeğine Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan'ın yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.
Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş bugün alt komisyonda görüşmelerine başlanan dezenformasyon yasasına ilişkin gazetecilik mesel örgütlerinin temsilcileriyle Meclis'te bir araya geldi.
HDK, DTK, DBP, TUHAD FED ve TJA ile birlikte HDK Genel Merkezi'nde tecrit politikası ve bu konuda yapılacak Gemlik Yürüyüşüne ilişkin ortak basın toplantısı düzenledik.
Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonumuzdan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcımız Ümit Dede, yarın devam edecek olan Kobanî Kumpas Davasında yaşanan gelişmeleri Genel Merkezimizde yaptığı basın toplantısıyla değerlendirdi.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar İHD, ÖHD ve TOHAV tarafından organize edilen Tecride Karşı Barış Konferansı'nın açılışında konuştu.
Eş Genel Başkan Yardımcımız Feleknas Uca ve Van Milletvekilimiz Sezai Temelli, Londra’daki ziyaret programını tamamladı.
Parti Sözcümüz Ebru Günay, Genel Merkezimizde basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş, TBMM'de basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
DTK, DBP, TJA ve partimizin, tecridi protesto etmek amacıyla Abdullah Öcalan’ın Urfa’nın Halfeti ilçesinde bulunan ailesine yaptığı kitlesel ziyaret engellendi.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar’ın annesinin vefatı nedeniyle taziye dileğinde bulunan herkese yönelik teşekkür mesajı.
“Büyük Mücadele, Büyük Yürüyüş” şiarıyla gerçekleştirdiğimiz bölge konferanslarımız Amed ve Çukurova Bölge Konferanslarımızla tamamlandı.
Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç, TBMM’de basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Engelliler Komisyonumuz, Engelliler Haftası nedeniyle “Engelliliğin Sosyo-Kültürel İnşası” başlığıyla online forum düzenledi.
4. Büyük Konferansımız öncesi gerçekleştirdiğimiz bölge konferansları devam ediyor.