Parti Meclisimiz siyasal gelişmeleri değerlendirmek, yeni dönem çalışmalarını planlamak amacıyla Eş Genel Başkanlarımız Pervin Buldan ve Mithat Sancar başkanlığında toplandı.
Kadın Meclisimiz, siyasal gelişmeleri değerlendirmek ve yeni döneme ilişkin planlamasını gözden geçirmek amacıyla Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan ve Kadın Meclisi Sözcümüz Ayşe Acar Başaran başkanlığında toplandı.
İstanbul’da barış mitinginin yasaklanmasına karşı Emek ve Demokrasi Güçlerinin düzenlemek istediği basın açıklaması Taksim’de uygulanan polis ablukasına rağmen gerçekleştirildi.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, İdil’de panzerin çarpması sonucu katledilen 7 yaşındaki Mihraç Miroğlu’nun babası Salih Miroğlu ve amcası Mehmet Miroğlu’nu aradı.
Dil, Kültür, Sanat, Spor ve Eğitim Politikaları Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcımız Salim Kaplan, yeni eğitim-öğretim yılına ilişkin basın açıklaması yaptı.
Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş, Meclis'te basın toplantısı düzenleyerek gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan, 1 Eylül Dünya Barış Günü vesilesiyle Van'da “Barış Yaşatır” şiarıyla düzenlenen mitinge katıldı.
Ekoloji Komisyonu Eş Sözcülerimiz Menekşe Kızıldere, Naci Sönmez ve Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş'ın yer aldığı heyetimizin Zorava (Eruh) Çayı incelemelerinin sonuçları.
İl Eşbaşkanlarımız, Eş Genel Başkanlarımız Pervin Buldan ve Mithat Sancar başkanlığında Ankara’da toplandı.
Kadın İl Eşbaşkanlarımız, Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan ve Kadın Meclisi Sözcümüz Ayşe Acar Başaran başkanlığında Genel Merkezimizde toplandı.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar Şırnak’ta il binamız önünde düzenlenen halk buluşmasında konuştu.
Demokratik Yerel Yönetimler Kurulumuz, “Kayyım Rejimini Yıkma ve Demokratik Yerel Yönetimleri İnşa Zamanı” şiarıyla düzenleyeceği konferans hazırlıkları kapsamında Diyarbakır’da atölye düzenledi.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar ve DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz Siirt’te il örgütümüz önünde düzenlenen halk buluşmasında konuştu.
Eş Genel Başkan Yardımcımız Alican Önlü, Ekoloji Komisyonumuz, Karadeniz Bölge Örgütlenme Komisyonumuz, PM üyelerimiz, milletvekillerimiz ve İl Temsilcimizden oluşan heyetimiz, Karadeniz'de sel felaketinin yaşandığı yerlere geçmiş olsun ve dayanışma ziyaretinde bulundu.
Milletvekillerimiz, Yerel Yönetimler Kurulu üyelerimiz ve PM üyelerimizin katılımıyla Van'da Kayyım Darbesinin 3’üncü yıldönümüne ilişkin basın açıklaması yapıldı.
Şengal'e yönelik iki gündür devam eden saldırılara ilişkin DTK, DBP, TJA ve partimiz Diyarbakır'da basın toplantısı düzenledi.