Partimiz, DTK, DBP ve Diyarbakır’daki demokratik kurumlar Kürdistan Bölgesel Yönetimi topraklarına yönelik başlatılan savaşa ilişkin açıklama yaptı.
Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan, Engelliler Komisyonumuzun düzenlediği “Otizm ve İnsan Hakları” panelinde konuştu.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar Parti Meclisi toplantımızın açılış konuşmasında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
13-15 Nisan tarihlerinde Atina'da bir dizi görüşme gerçekleştiren heyetimiz, dün akşam SYRIZA'nın 3'üncü kongresinde seçilen yeni yönetimle gerçekleştirdiği görüşmelerle programını tamamladı.
Milletvekillerimizin 28 Mayıs 2021'de TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonuna yaptıkları başvuruya, Ceza Tevkifevleri Genel Müdürlüğünden gelen cevap yazısı tebliğ edildi.
Ekonomi Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcımız Garo Paylan ile Ekonomi Komisyonu üyelerimiz Necdet İpekyüz ve Erol Katırcıoğlu, emeklilere ilişkin kanun teklifimiz için Meclis'te basın toplantısı düzenledi.
Parti Sözcümüz Ebru Günay, Eş Genel Başkan Yardımcımız Feleknas Uca ve Van Milletvekilimiz Sezai Temelli’den oluşan heyetimiz, Yunanistan’da temaslarını sürdürüyor.
Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu üyelerimiz ve milletvekillerimiz ile ÖHD ve İHD temsilcilerinden oluşan heyet, cezaevlerinde yaşanan hak ihlallerine ilişkin bugün de Van'daydı.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar ile bileşen partilerimizin eş genel başkanları ve sözcüleri Genel Merkezimizde basın toplantısı düzenledi.
Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu üyelerimiz ve milletvekillerimiz ile ÖHD ve İHD temsilcilerinden oluşan bir heyet cezaevlerinde yaşanan hak ihlallerine ilişkin girişimlerde bulunmak üzere Iğdır ve Ağrı’daydı.
Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş, milletvekillerimiz Hüda Kaya, Tülay Hatimoğulları, Sıddık Taş, Garo Paylan, Hişyar Özsoy ve Ömer Faruk Gergerlioğlu’ndan oluşan heyetimiz Newala Qesaba’da basın açıklaması yaptı.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan ve beraberindeki heyetimiz Urfa’da 399 gündür adalet mücadelesi sürdüren Şenyaşar ailesini ziyaret etti.
Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç, TBMM’de basın toplantısı düzenleyerek gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, Ankara İl Örgütümüzün 4. Olağan Kongresinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
İl eşbaşkanlarımız, Eş Genel Başkanlarımız Pervin Buldan ve Mithat Sancar başkanlığında Genel Merkezimizde bir araya geldi.