KESK heyeti 2 Ağustos’ta başlayacak toplu sözleşme görüşmeleri öncesi Genel Merkezimizi ziyaret etti

Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik ve beraberindeki heyet 2 Ağustos’ta başlayacak olan ve kamu emekçileri ile emeklilerini ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar’ı ziyaret etti.

KESK Eş Genel Başkanı Bozgeyik’e Mali Sekreter Gönül Kural Şimşek, Eğitim Öğretim ve Basın Yayın Sekreteri Varol Öztorun, Kadın Sekreteri Döne Gevher Koyun, Hukuk ve Uluslararası İlişkiler Sekreteri Zeynep Korkmaz eşlik etti. KESK heyetiyle görüşmeye Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar’ın yanı sıra Eş Genel Başkan Yardımcılarımız Tuncer Bakırhan ve Şaziye Köse de katıldı.

Görüşmede KESK heyeti, toplu sözleşme görüşmelerine ilişkin hazırladıkları teklife ilişkin bilgi verdi. KESK heyeti ayrıca insanca yaşamaya yetecek bir ücreti, güvencesiz istihdama son verilmesini ve gelir vergisi ve ek gösterge adaletsizliğinin ortadan kaldırılmasını hedefleyen teklif metnini de iletti. Sancar da kamu emekçilerinin ve emeklilerinin insanca yaşamaya ilişkin taleplerinin her alanda savunucusu olacaklarını ve KESK’in yanında yer aldıklarını söyledi.

30 Temmuz 2021