Grup Başkanvekillerimiz Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç TBMM’nin acil ve özel bir gündemle toplanması için genel görüşme talep etti.
Grup Başkanvekillerimiz Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç'un verdiği kanun teklifi.
Milletvekillerimiz, AİHM Büyük Dairesi’nin Demirtaş kararına ilişkin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.
Cezaevlerinde koşullu salıverilme şartları oluşmuş hükümlülere yönelik hak ihlallerine ilişkin Grup Başkanvekillerimizin verdiği araştırma önergesi ile mevzuatın değiştirilmesine dair kanun teklifi.
Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş'ın Kürt kadın siyasetçiler Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez’in 2013'te Paris’te bir suikast sonucu öldürülmesine ilişkin verdiği önergeler.
Grup Başkanvekillerimiz, yurttaşlara nitelikli ve ücretsiz koronavirüs aşısının temin edilmesi için 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi verdi.
Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş'ın, Gülistan Doku’nun akıbetinin araştırılması ve kaybolması sürecine karışanların veya suç işleyenlerin tespit edilmesi için verdiği önergeler.
Grup Başkanvekillerimiz Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç'un araştırma önergesi.
Grup Başkanvekillerimiz Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç'un araştırma önergesi.
Grup Başkanvekillerimiz Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç'un, Roboski Katliamının sorumlularının ortaya çıkarılması amacıyla Meclis Başkanlığına verdiği araştırma önergesi.
Grup Başkanvekillerimiz, cezaevlerinde yaygınlaşan çıplak arama uygulamasını TBMM gündemine taşıdı.
Parlamento Kadın Grubumuz, cezaevleri ve gözaltı merkezlerinde uygulanan çıplak aramayı TBMM gündemine taşıdı.
Milletvekillerimiz Züleyha Gülüm, Mehmet Rüştü Tiryaki ve Abdullah Koç imzasıyla TBMM Adalet Komisyonu Başkanlığına sunulan muhalefet şerhimiz.
Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş'ın Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanının yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesi.
Batman'da 15 yaşında bir çocuğun, aralarında uzman çavuş ve polislerin de olduğu kişiler tarafından cinsel saldırıya maruz bırakılması kadın milletvekillerimiz tarafından Meclis gündemine taşındı.
2021 Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı’na ilişkin muhalefet şerhimiz.