Partimize anlamlı ziyaret: Karadenizliyiz, HDP’liyiz bizi de tutuklayın

Partimize yönelik sistematik şekilde süren saldırılara karşı bugün genel merkezimize anlamlı bir ziyaret gerçekleştirildi. Karadenizli bir grup yurttaş tulum ve horonlar eşliğinde partimizi ziyaret etti, destek sloganları attı. Yurttaşlar “Amasyalıyım HDPliyim, arama buradayım”, “Giresunluyum HDP’liyim beni de tutukla” pankartları açtı. 

Heyeti Eş Genel Başkan Yardımcımız Alican Önlü, MYK üyelerimiz ve parti çalışanlarımız alkışlar ve zılgıtlarla karşıladı. 

Bizi susturmaya çalışanlar unutmasın irademiz çelikleşmiştir

Pandemi koşullarında açık havada ziyaretçileri karşılamak üzere parti binamızın arkasında hazırladığımız alana gelen yurttaşlar burada “HDP halktır” sloganları attı. Gelen heyet adına konuşan Nuray Bedirkurum, Karadeniz halkını temsilen HDP’yi ziyaret ettiklerini belirterek, “HDP’yi dik duruşundan, barıştan, kardeşlikten koparmaya çalışanlar bugün bu bahçeye iyi baksınlar. Bu bahçe Karadeniz’de halkların kardeşçe yaşadığı bir bahçedir. Bugün bu bahçenin ışığını söndürmeye çalışanlar, karanlık kuyulara hapsetmek isteyenler bilsinler ki bu irade bunların bin beteriyle sınanmış, çelikleşmiştir. Asla boyun eğmeyeceğiz, ilk seçimlerde kaybetme duygusunu onlara yaşatacağız” diye konuştu. 

Karadenizli grubun ziyaretini çok anlamlı bulduklarını belirten Alican Önlü ise, “Karadeniz halkının partimize verdiği destek ve dayanışması saldırılara karşı gücümüze güç katıyor. Bu dayanışma faşizmi geriletecektir” dedi. 

1 Ekim 2020