Ramazan Bayramı kutlu olsun

Eş Genel Başkanlarımız Pervin Buldan ve Mithat Sancar'ın bayram mesajı:

2021 Ramazan Bayramı’nı bütün dünyada büyük can kayıplarına sebep olan pandeminin ağır koşulları altında, gelecek kaygısı, yoksulluk, adaletsizlik ve tırmandırılan savaş ve çatışmalar nedeniyle büyük bir hüzünle karşılıyoruz. Zalimliğin, zorbalığın ve faşizmin karanlığına karşı bayramların aydınlık, barış, kardeşlik, eşitlik ve dayanışmanın bilince çıkarılmasına vesile olmasını diliyoruz.

Bu yılki Ramazan Bayramı’nın acı çeken halklarımızla dayanışma, kederlerimizi, sevinçlerimizi, ekmeğimizi paylaşma seferberliğine vesile olacağına inanıyoruz. “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” düsturundan hareketle dayanışmanın, paylaşımın ve kardeşlik köprülerinin kurulacağı bir bayram temenni ediyoruz. Ramazan Bayramı vesilesiyle, ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında sağlık, barış, huzur, adalet ve halkların kardeşliği için edilen duaların kabul olmasını diliyor, tüm dünyaya barış, kardeşlik ve dayanışma mesajımızı iletiyoruz.

Halklara katliamların reva görülmediği, kimsenin yerinden yurdundan göç etmek zorunda bırakılmadığı, kadın, çocuk ve gençlerin ölmediği, şiddet görmediği, istismar edilmediği, halklar arasında nefret tohumları değil, kardeşlik ve barış köprülerinin kurulduğu bir bayramlar yaratmak için mücadelemizi sürdürmeye kararlıyız. Bu vesileyle tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımızla kutluyoruz.

Pervin Buldan-Mithat Sancar
HDP Eş Genel Başkanları
13 Mayıs 2021