Buldan: Meydanı korkaklara bırakmayacağız, kanlı saldırılarıyla bizi asla yenemeyecekler!

Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan, geçtiğimiz gün saldırıya uğrayan Bahçelievler İlçe Eşbaşkanlığı binamızı ziyaret etti. Siyasetçi Sırrı Sakık ve milletvekillerimizin de katıldığı ziyarette konuşan Buldan, şunları söyledi: 

Provokasyon ve saldırılara karşı dimdik ayaktayız

Öncelikle Bahçelievler İlçe Örgütümüze geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bu saldırılar karşısında dayanışmanın ne kadar kıymetli olduğunu her geçen gün biraz daha anlıyoruz. Bizleri büyütecek ve ayakta tutacak olan elbette ki dayanışmadır. Aynı zamanda bu provokasyonu ve saldırıları yapmaya çalışanlara karşı da dimdik ayakta olduğumuzu göstermektir. Saldırı akşamı Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar buradaydı. Bu saldırıyı kınamak, lanetlemek adına burada bulunan halkımızın yanında olmaya çalıştık. Bundan sonra da bunun böyle devam edeceğini herkesin bilmesi gerekiyor. Saldırının olduğu tarih manidar bir tarihti. Tam da Roboski Katliamının 10. yıl dönümüne denk gelen bir saldırıyla karşı karşıya kaldık.

Kürtler yaşadıkları acıları ne unutur ne de boyun eğer

Ülkemiz acılar ülkesidir. Ülkemizin tarihi katliamlarla dolu bir tarihtir. Roboski asla unutulacak bir katliam değildir. Roboski’ye benzer onlarca acının yaşandığını bu ülke ve bu coğrafyada yaşayan halklar çok iyi bilirler. En fazla da bunun bilincinde olanlar bizleriz, biz Kürtleriz. Kürtler tarihi boyunca hep acılarla, katliamlarla karşı karşıya kaldı. Hiçbir zaman bu acıları ne unuttu ne unutturdu ne de bu zalimler karşısında diz çöktü, boyun eğdi. Biz saldırıların arkasındaki güçleri, emir verenleri, tetik çektirmek isteyenleri çok iyi tanıyor ve tarihten biliyoruz. Tam da Deniz Poyraz’ın duruşmasına bir gün kala yapılan saldırı ile Kürtlere bir kez daha acı yaşatmak istediğini ve bu ülkeyi yönetenlerin HDP’ye ve Kürtlere bir mesaj verdiğini biliyoruz. 

Meydanı korkaklara bırakmayacağımızı herkes bilmelidir

Biz Roboski Katliamının açığa çıkarılmaması üzerine, Deniz Poyraz, Ankara Gar, Suruç katliamlarının açığa çıkarılmaması üzerine bazı güçlerin harekete geçtiğini çok iyi biliyoruz. Emir veren, tetiği çeken, saldırıyı yapmak isteyenler bellidir. Kanlı bir kaosu yaratmaya çalışanlar bilsin ki; HDP bu saldırılar karşısında kendi güçlü mücadelesinden, inancından ve iradesinden asla taviz vermeyecektir. Meydanı korkaklara bırakmayacağımızı herkes bilmelidir. Bizleri siyaseten yenemeyen, sandıkta yenemeyen bu kesimler, kanlı eylemleri ve saldırılarıyla bizi yenmek isteseler de asla yenemeyeceklerdir. 

Kaosla, katliamlarla Türkiye’nin bir yere varamayacağını artık herkes bilmelidir

Bahçelievler İlçe Örgütümüze yapılan saldırıda kimsenin hayatını kaybetmemiş olması bizler için güzel bir haber ama bu saldırıyı gerçekleştirenler bir an önce yargılanmalıdır. Bu güçlerin açığa çıkarılması için mücadelemize devam edeceğiz. Saldırgan elbette tek başına gelmedi. Onu buraya gönderdiler; eline silah, bıçak verdiler. "HDP’ye git, kanlı bir eylem gerçekleştir" dediler. Kanlı eylemlerle kaosla, saldırılarla, katliamlarla Türkiye’nin bir yere varamayacağını artık herkes bilmelidir. HDP bugün Türkiye’de milyonların oyunu almış bir partidir. Parlamentonun 3’üncü büyük partisidir. Her gün partimizi hedef göstermeye ve kriminalize etmeye çalışanlar, hakaret edenler, bugün tek başına parlamentoya giremeyenler bu söylemleri, tavırları ve tutumlarıyla saldırganları güçlendirdiklerini çok iyi bilsinler. Kendileri yüzde 10 seçim barajını aşamayacak kadar küçük partiler, Türkiye’nin 3. büyük partisine hakaret etme hakkına sahip değildir. Haklılığımızı, irademizi, başarımızı hazmedemeyenler partimize saldırganları göndererek buradan bir şey çıkar mı umudu taşıyorlar, ancak bunun boşa çıktığını gördüler ve görmeye devam edecekler. 

Bu zalimler karşısında mutlaka bizler kazanacağız

Dün Deniz Poyraz’ın duruşmasında mahkeme heyetinin tavrını açık bir şekilde gördük. Katilin nasıl korunduğunu ve kullanıldığını gördük. Dün itirazımız katile katil gibi davranılmamasınaydı. Ancak katile katil dediğimiz için hakkımızda soruşturma açtılar. Soruşturmaları vız gelir tırıs gider. İstedikleri kadar soruşturma açsınlar, fezleke hazırlasınlar, biz katile katil demekten vazgeçmeyeceğiz. Arkasındaki güçleri ortaya çıkarmak için sözümüzü her yerde söylemeye devam edeceğiz. Eğer bir katil tetiği çekmiş ve bir kadını vahşice katletmişse onun adı katildir. İsteğimiz sadece bu tetiği çekenlerin değil arkasındaki güçlerin sorgulanması ve yargılanmasıdır. Hiç kimse kaygıya kapılmasın, milyonlar mutlaka kazanacaktır. Bu zalimler karşısında, bu faşizm anlayışı karşısında bizler mutlaka kazanacağız. Yeter ki dayanışmamızı, mücadelemizi, irademizi ve kararlı duruşumuzu kaybetmeyelim, bundan ödün vermeyelim. Ben ilçe örgütümüze bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum, yaralanan arkadaşlara acil şifalar diliyorum. Dayanışma içinde olanlara başta Barış Anneleri olmak üzere herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hepimizin yolu açık olsun.

30 Aralık 2021