Grup Başkanvekillerimiz Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç ile milletvekillerimiz, hukuksuz kayyım atamaları ve kayyımların halk iradesini hiçe sayan uygulamalarına ilişkin TBMM'ye önergeler sundu.
Parlamento Kadın Grubumuz ortak imzalı bir araştırma önergesi ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanının cevaplaması istemiyle ayrı ayrı soru önergesi verdi.
Milletvekillerimiz, 15 Mayıs Kürt Dil Bayramı sebebiyle Kürtçe üzerindeki baskıları, yasakları ve bu baskı ve yasakların yarattığı sorunları içeren önergeler ve kanun teklifleri verdi.
Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş'ın Meclis Başkanlığına verdiği kanun teklifi.
Mardin Milletvekillerimiz Ebru Günay, Pero Dündar ve Tuma Çelik, Nusaybin'de polis memurunun evlerinin bahçesinde oynayan çocukları havaya ateş açarak kovalamasına ilişkin Meclis'e soru önergesi sundu
Korona Virüs salgınına karşı yurttaşlara ekonomik güvence sağlamak amacıyla TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Milletvekillerimiz '2020 Yılı Bütçe Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi hazırladı
Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş, yıl dönümünde Dersim Katliamına ilişkin TBMM'ye araştırma önergesi verdi.
Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş'ın araştırma önergesi.
Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş'ın kanun teklifi.
Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş, Van ve ilçelerinde başlayan ve diğer illere de yayılan mezarlıkların tahrip edilmesi olaylarını TBMM gündemine taşıdı
Urfa ve Antep Milletvekillerimizin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile İçişleri Bakanının yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergeleri.
Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş’ın araştırma önergesi.
Grup Başkanvekillerimiz başta olmak üzere tüm milletvekillerimiz, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.
Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş'ın soru önergesi.
Salgınının Ekonomik ve Sosyal Hayata Etkilerinin Azaltılması Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ne ilişkin muhalefet şerhimiz.
Grup Başkanvekillerimiz Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç'un araştırma önergesi.