Grup Başkanvekilimiz Fatma Kurtulan'ın koruma talebi zamanında karşılanmayan ve eski eşi tarafından katledilen Filiz Kaplan’ı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a sordu.
680 milyon TL borçlandırılan Yüksekova Belediyesi'nde yapılan yolsuzluk ve usulsüzlüklerin araştırılması amacıyla milletvekilimiz Sait Dede tarafından verilen araştırma önergesi.
Dersim Milletvekilimiz Alican Önlü, Engin Eroğlu'nun kaybolmasını Süleyman Soylu'ya sordu.
Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç'un Türkiye'deki mültecilerin karşılaştığı sorunların araştırılması amacıyla verdiği araştırma önergesi.
Grup Başkanvekilimiz Fatma Kurtulan, İstanbul Havalimanı’nda güvenlik görevlisi olarak çalışan İbrahim Layık'ın yaşamına son vermesini Süleyman Soylu'ya sordu.
Van Milletvekilimiz Muazzez Orhan'ın Meclis Başkanlığına sunduğu AKP, MHP ve İyi Parti oylarıyla reddedilen önergesi.
Evinin yakınlarında yaralı bulunduktan sonra hastanede hayatını kaybeden Rabia Naz'ın şüpheli ölümü ve soruşturma sürecindeki usulsüzlüklere ilişkin araştırma önergemiz
Grup Başkanvekillerimizin yerel seçimler öncesinde AKP tarafından yönetilen, ayrıca İçişleri Bakanlığınca kayyım atanan belediyelerde yapılan yolsuzlukların açığa çıkarılması amacıyla verdiği araştırma önergesi.
Grup Başkanvekillerimiz Fatma Kurtulan ve Saruhan Oluç'un İstanbul Havalimanı’nın kamuyu uğrattığı ve uğratacağı zararın, havalimanında kaç işçinin hayatını kaybettiğinin açığa çıkarılması ve İstanbul Havalimanı’nda güvenli yolcu taşımacılığı için gerekli tedbirlerin alınması amacıyla TBMM'ye araştırma önergesi sundu.
Grup Başkanvekillerimiz Fatma Kurtulan ve Saruhan Oluç'un genç işsizliği ve gençlerin yaşadığı sorunların incelenmesi amacıyla TBMM'ye sunduğu önerge.
Grup Başkanvekillerimiz Fatma Kurtulan ve Saruhan Oluç'un araştırma önergesi.
Van Milletvekilimiz Murat Sarısaç, baskı ve engellemelerin Kürt dili üzerindeki olumsuz etkisinin belirlenmesi için Meclis araştırması istedi.
Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç, DSG'ce esir alınan Ebu Ubeyde kod isimli İlyas Aydın’ın MİT ile DAİŞ arasındaki bağlantılara ilişkin basına yansıyan iddiaları için Meclis araştırması istedi.
Grup Başkanvekillerimizin İstanbul seçimlerinin iptal kararına gerekçe olan iddiaların tüm boyutlarıyla araştırılması için TBMM'ye sunduğu önerge.
Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç'un, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesi.