Yerel Yönetimler Kurulu Üyemiz Sevil Rojbin Çetin’in, evine yapılan baskın sırasında 3,5 saat boyunca işkenceye maruz kalması TBMM gündemine taşındı.
Milletvekillerimiz Ebru Günay, Pero Dundar ve Dilan Dirayet Taşdemir pandemi sürecinde Ağrı ve Mardin’de artan şüpheli kadın ölümlerini Meclis gündemine taşıdı.
Meclis Grubumuzun ilgili yasa tasarısına ilişkin Meclis Anayasa Komisyonuna sunduğu muhalefet şerhi.
Grup Başkanvekillerimiz Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç'un araştırma önergesi.
Grup Başkanvekillerimiz Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç'un araştırma önergesi.
Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş'ın avukat adaylarının ruhsat almalarına engel teşkil eden Adalet Bakanlığı uygulamalarına dair soru önergesi.
Grup Başkanvekillerimiz Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç'un araştırma önergesi.
Grup Başkanvekillerimiz Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç'un araştırma önergesi.
Grup Başkanvekillerimizin belediye eşbaşkanlarımıza yönelik yargı operasyonları ve kayyım atamalarına ilişkin araştırma önergesi.
Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş, Kayyım Darbesiyle gasp edilen Siirt Belediyesinde yaşanan hukuksuz işten çıkarmaları Meclis gündemine taşıdı.
Grup Başkanvekillerimiz Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç ile milletvekillerimiz, hukuksuz kayyım atamaları ve kayyımların halk iradesini hiçe sayan uygulamalarına ilişkin TBMM'ye önergeler sundu.
Parlamento Kadın Grubumuz ortak imzalı bir araştırma önergesi ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanının cevaplaması istemiyle ayrı ayrı soru önergesi verdi.
Milletvekillerimiz, 15 Mayıs Kürt Dil Bayramı sebebiyle Kürtçe üzerindeki baskıları, yasakları ve bu baskı ve yasakların yarattığı sorunları içeren önergeler ve kanun teklifleri verdi.
Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş'ın Meclis Başkanlığına verdiği kanun teklifi.
Mardin Milletvekillerimiz Ebru Günay, Pero Dündar ve Tuma Çelik, Nusaybin'de polis memurunun evlerinin bahçesinde oynayan çocukları havaya ateş açarak kovalamasına ilişkin Meclis'e soru önergesi sundu