Grup Başkanvekilimiz Ayhan Bilgen'in Roboski Katliamının tüm sorumlularının ortaya çıkarılması amacıyla Meclis'e sunduğu araştırma önergesi.
Grup Başkanvekillerimiz Fatma Kurtulan ve Ayhan Bilgen'in imzasıyla TBMM'ye sunulan 'Şeffaflık ve Siyasi Etik Kanunu Teklifi'
Grup Başkanvekillerimiz Fatma Kurtulan ve Ayhan Bilgen'in 9 kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan tren kazasına ilişkin araştırma önergesi.
Kocaeli Milletvekilimiz Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonunun sebep olduğu hak ihlallerinin tespit edilmesi amacıyla TBMM'ye verdiği araştırma önergesi.
Grup Başkanvekilimiz Fatma Kurtulan'ın Mersin'de işlenen Cemile Ertürkoğlu cinayetine ilişkin verdiği soru önergesi.
2019 Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı’na ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu muhalefet şerhimiz.
Kocaeli Milletvekilimiz Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun Dilovası ilçesindeki sanayi tesislerinin çevreye ve insan sağlığına etkilerinin tespit edilmesi amacıyla, Meclis'e sunduğu Araştırma Önergesi
Siirt Milletvekilimiz Meral Danış Beştaş'ın, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'ye yönelik suikastın sorumlularının açığa çıkarılması amacıyla Meclis'e sunduğu araştırma önergesi.
Grup Başkanvekillerimiz Fatma Kurtulan ve Ayhan Bilgen'in TBMM'ye sundukları araştırma önergesi.
Grup Başkanvekillerimiz Kurtulan ve Bilgen'in başta kayyumların yönettiği belediyeler olmak üzere belediyelerde tespit edilen yolsuzluk ve usulsüzlüklere ilişkin araştırma önergesi.
Grup Başkanvekilimiz Fatma Kurtulan'ın Afrin'deki zeytin talanına ilişkin soru önergesi.
Kadın Meclisi Sözcümüz ve Ağrı Milletvekilimiz Dirayet Dilan Taşdemir'in Aile Mahkemeleri Kanunu'na ilişkin değişiklik teklifi.
KHK ile ihraç edilen sağlık emekçilerinin çalışmalarına sınır getiren düzenlemenin de yer aldığı kanun teklifine ilişkin muhalefet şerhimiz.
Grup Başkanvekillerimiz Fatma Kurtulan ve Ayhan Bilgen kayyum atanan belediyelerde, Sayıştay raporlarına da yansıyan yolsuzluk ve usulsüzlüklerinin araştırılması talebiyle Meclis'e araştırma önergesi sundu.
Grup Başkanvekillerimiz Fatma Kurtulan ve Ayhan Bilgen, ülkenin demokratikleştirilmesi ve özgürlüklerin genişletilmesi amacıyla biri mevcut kanunlarda değişiklikler yapılmasını öngören 3 kanun teklifini TBMM'ye sundu.
Grup Başkanvekilimiz Fatma Kurtulan'ın 3. Havalimanı inşaatında cansız bedeni bulunan işçiye ilişkin soru önergesi.