Grup Başkanvekillerimiz Sayın Çağlar Demirel ve Sayın İdris Baluken'in toplumsal barışın kalıcı tesisi, yapılmış ve yapılacak müzakerelerin güvence altına alınması için TBMM 'ye verdiği kanun teklifini aşağıda bulabilirsiniz.
Hukuksuz bir şekilde tutuklanarak cezaevinde tutulan Diyarbakır Milletvekilimiz İdris Baluken, 3 aylık bir aradan sonra kürsüdeydi.
Diyarbakır Milletvekilimiz İdris Baluken'in Antep Bölge Adliye Mahkemesi’nin cezasını onamasına ilişkin yaptığı açıklama.
Grup Başkanvekilimiz ve Diyarbakır Milletvekilimiz İdris Baluken'in tutuklu olarak yargılandığı davanın duruşmasını takip eden Danış'ın açıklaması.
Mecliste grubu bulunan bütün partilere çağrımız, bir an önce bir Çözüm Komisyonu kurarak, halka karşı sorumluluğumuzu yerine getirmektir.
Grup Başkanvekilimiz İdris Baluken, 10 Ekim Katliamı sonrası yaptığı açıklama nedeniyle hakkında açılan davanın Diyarbakır'da görülen duruşmasına SEGBİS yoluyla bağlandı.
Silvan'da sokağa çıkma yasakları sürecinde mahsur kalan vatandaşları ve milletvekillerini için bulunduğu girişimler nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan Baluken'in savcılık ifadesi.