Yüksekdağ: Siyasi operasyonlara maruz kalmış olsak da demokrasi, özgürlük, barış ikliminin oluşması yolundaki çabamızdan vazgeçmeyeceğiz

Cezaevinde tutulan önceki dönem Eş Genel Başkanımız Figen Yüksekdağ, Avrupa Parlamentosu Milletvekili Andreas Schieder’a bir mektupla teşekkürlerini ve dayanışma duygularını iletti. Yüksekdağ’ın Schieder’a gönderdiği mektup şöyle:

Sevgili Andreas Schieder…

Mektubunuzu aldım. Gösterdiğiniz ilgi ve duyarlılık için çok teşekkür ederim. Türkiye’deki politik özgürlükler mücadelesine verdiğiniz uluslararası destek ve politik tutsaklarla, seçilmişlerle dayanışma içinde olmanız ben ve arkadaşlarım için değerlidir.

Hukuksuzluk ve ayrımcı yaklaşımlara, siyasi operasyonlara maruz kalmış olsak da Türkiye’de demokrasi, özgürlükler, barış ikliminin oluşması yolunda çaba ve mücadelemizden bir an bile vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. Seninle ve tutsaklığımızın sona ermesi amacıyla çaba gösteren tüm dostlarımızla aynı duygu ve istekle birleştiğimizi bilmek bize güç veriyor.

Türkiye’de, tüm Ortadoğu’da, Avrupa’da, dünyada demokrasi, özgürlük ve temel insan haklarına bağlı bir yaşamın hakim olması tek dileğimizdir.

Sevgi, dayanışma ve teşekkürlerimle,

Figen Yüksekdağ

2 Eylül 2020