Eş Genel Başkan Yardımcımızın açıklaması.
Eş Genel Başkan Yardımcımızın açıklaması.
Eş Genel Başkan Yardımcımızın açıklaması.
Eş Genel Başkanlarımızın açıklaması.
Yargıtay’ın bu onama kararı aynı zamanda Kürt sorununda ‘çözüm ve barış’ mücadelesine vurulan bir darbedir. Alelacele ve HDP’nin siyasal çalışmalarına karşı alınmış bir karardır.
Roboski’de yaşayanların, onların yakınlarının, akrabalarının, Kürt halkının, Türkiye demokrasi ve barış güçlerinin yüreğini soğutacak sonucun alınması için mücadelemizi sürdüreceğiz. Yolsuzluklara karşı mücadeleyi, Roboski’nin faillerinin bulunması mücadelesinden ayrı tutmayacağız.
Maraş’ta, Çorum'da, Sivas’ta, Roboski’de ve coğrafyamızın her bir köşesinde, ...
Halkların Demokratik Partisi, AKP iktidarı döneminde gerçekleştirilen yolsuzlukların ortaya çıkarılması ve ..
Halkların Demokratik Partisi olarak, emekçilere yönelik saldırılara karşı koymak, hak kayıplarını önlemek ve savaşın, rantın, sermayenin bütçesine “hayır” diyerek, bütçeden hakkını almak için mücadelesini yükselten KESK’in 19 Aralık grevini destekliyor ve tüm halkımızı bu haklı greve destek olmaya çağırıyoruz.
Yargı, uluslararası mahkemelerde de sonuçları olacak bu çifte standart karşısında tutumunu gecikmeksizin gözden geçirmeli, AİHM’nin içtihatlarına bağlı olan Anayasa Mahkemesi’nin kararına uymalıdır. Tutuklu BDP-Blok vekilleri ve tüm BDP’li siyasetçiler derhal serbest bırakılmalıdır.
Halkların Demokratik Partisi olarak, ekmek parası için insanların ölmek zorunda kalmadığı, emeğin karşılığının alınabildiği, insanca çalışma ve yaşama koşullarının sağlandığı bir Türkiye için mücadele ediyoruz. Tüm emek ve demokrasi güçlerini de bu mücadeleyi birlikte sürdürmeye ve yükseltmeye çağırıyoruz.
Eş Genel Başkan Yardımcımız Saruhan Oluç'un açıklaması.