Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş, Mardin Milletvekili Mithat Sancar ve İstanbul Milletvekilli Garo Paylan İpek Medya Grubuna destek olmak için Kanaltürk ve Bugün TV binasını ziyaret etti.
Dış İlişkilerden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcımız Hişyar Özsoy, Grup Başkanvekilimiz Filiz Kerestecioğlu, Milletvekillerimiz Ertuğrul Kürkçü ve Mithat Sancar’ın da katıldığı 5 günlük oturumda Türkiye’de yaşanan gelişmeler; OHAL, referandum süreci, tutuklamalar, hak ihlalleri gibi tüm başlıklar detaylıca ele alındı.
Mardin Milletvekilimiz Mithat Sancar, Almanya'da yayımlanan Kölner Stadt-Anzeiger gazetesine Türkiye'deki son dönemde gelişmeleri ve yaklaşan referanduma ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Mardin Milletvekilimiz Mithat Sancar'ın İstanbul'da devam eden Vicdan ve Adalet Nöbeti'mizde gündeme ilişkin değerlendirmeleri.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, Demokratik Yerel Yönetimler Kurulumuz tarafından Ankara’da düzenlenen Demokratik Yerel Yönetimler Konferansımızda konuştu.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar’ın annesinin vefatı nedeniyle taziye dileğinde bulunan herkese yönelik teşekkür mesajı.