Daha ilk dakikada soruşturmayı başka bir yöne çekmeye çalışan bir Başbakan'a biz nasıl güvenebiliriz?
Bizi vatan haini, bizi terörist, bizi bölücü, bizi din düşmanı ilan ediyorsunuz. Böylece hedef gösteriyorsunuz. Sonra da bu katliamlar yaşanınca sorumluyu yine bizi gösteriyorsunuz. Bu utanç vericidir.
Kusura bakmasınlar devletin bu eli kanlıdır. Bu devlet darbe yapmıştır. Katliam yapmıştır. İşkence yapmıştır. Sağcısına da yapmıştır, solcusunu da yapmıştır. Sünnisine de yapmıştır. Alevi'sine de yapmıştır.
AKP artık demokratik iddiasını yitirmiştir. Güce dayanarak iktidarda durmaya çalışan bir partiye dönüşmüştür, bu da geleceğe zarar verecek.
Eş Genel Başkanımız Sayın Selahattin Demirtaş'ın, önceki akşam Almanya'nın başkenti Berlin'de bulunan Hertie School of Governance Üniversitesi'nde düzenlenen paneldeki soru cevap bölümde, özerklik ve özyönetim konulu bir soruya verdiği ve çarpıtılan yanıtı
Hiçbir provokasyona mahal vermeden ve kararlılıkla Sur’daki ablukanın kaldırılması talebini yükselteceğiz.
Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş'ın Artıgerçek haber portalına verdiği röportaj.
Cumhurbaşkanı Adayımız Selahattin Demirtaş'ın CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin Edirne Cezaevi'ne yaptığı ziyaret sonrası avukatları aracılığıyla ilettiği mesajı.
Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş, Batman’da belediye eş başkanları ile bir araya geldi. Demirtaş gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş, İstanbul Pendik’te yaklaşık üç aydır grevde olan seramik işçilerini ziyaret etti. Demirtaş grevde olan emekçilere desteklerini belirttikten sonra gündem değerlendirmesinde bulundu.
Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş'ın İstanbul'daki Vicdan ve Adalet Nöbetimize gönderdiği mesajı.
Edirne F Tipi Cezaevinde tutulan Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş, OT Dergi’nin Ocak sayısı için Yılmaz Güney’in 1983 yapımı “Duvar” filmi üzerine yazdı.
Selahattin Demirtaş'ın Çerkes Soykırımı'nın 154'üncü yıldönümünde yaptığı açıklama.