Grup Başkanvekilimiz Fatma Kurtulan'ın güvencesiz çalışma koşullarının ortadan kaldırılması ve iş cinayetlerinin önlenmesi amacıyla TBMM'ye verdiği araştırma önergesi.
Van milletvekilimiz Murat Sarısaç, Van'ın Bahçesaray ilçesinde yaşanan çığ faciasında yaşanan eksiklikler ve ihmaller hakkında Meclis'e bir araştırma önergesi sundu
Grup Başkanvekillerimiz Fatma Kurtulan ve Saruhan Oluç'un araştırma önergesi.
Bekçilerinin görev ve sorumluluklarını düzenleyen kanun teklifine muhalefet şerhimiz.
Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç'un verdiği araştırma önergesi.
Siirt Milletvekilimiz Meral Danış Beştaş'ın deprem vergilerinin nereye harcandığının şeffaf bir şekilde kamuoyuyla paylaşılması amacıyla verdiği araştırma önergesi.
Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç'un Elazığ ve Malatya'nın afet bölgesi ilan edilmesine ilişkin düzenlemeyi içeren kanun teklifi.
İstanbul Milletvekilimiz Züleyha Gülüm'ün Hrant Dink cinayetinde sorumluluğu olan devlet görevlilerinin ve derin bağlantılarının ortaya çıkarılmasına ilişkin araştırma önergesi.
Güvenlik soruşturmalarına ilişkin düzenlemeleri içeren Kanun Teklifi'ne muhalefet şerhimiz.
Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç'un, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesi.
2020 Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı’na ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu muhalefet şerhimiz.
İstanbul Milletvekilimiz Zeynel Özen tarafından verilen ve Meclis Genel Kurulunda AKP, MHP ve İyi Parti oylarıyla reddedilen araştırma önergemiz.
Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç'un Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yanıtlanması istemiyle verdiği soru önergesi.
İzmir Milletvekilimiz Serpil Kemalbay Pekgözegü, Türkiye’de kadınların istihdama katılımının önündeki engellerin kaldırılması ve çözüm önerilerinin geliştirilmesi istemiyle Meclis’e Araştırma önergesi sundu
Grup Başkanvekilimiz Fatma Kurtulan, eşbaşkanlık sisteminin belediyelere kayyım atanmasına gerekçe olarak gösterilmesinin nedenlerinin araştırılması ve eşbaşkanlık sistemine karşı çıkarılan engellere ilişkin Meclis'e araştırma önergesi sundu