Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, Malatya’da yürüttüğümüz deprem çalışmalarına katıldı ve deprem bölgesine ilişkin açıklamalarda bulundu.
İktidarın oluşturduğu algı sonucu gelişen linç saldırıları ve işkencelere ilişkin, fiili bizzat işlemiş ve/veya iştirak etmiş kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduk.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan ve beraberindeki heyet, depremin ağır yıkımlara neden olduğu Hatay’a gidiyor.
İskenderun'da aralarında ilçe yöneticimiz Rıdvan Atman'ın da bulunduğu 10 kişiye yapılan işkence ile ilgili suç duyurusunda bulunduk.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, Pazarcık’ta depremzedelere yaptığı ziyaretin ardından açıklama yaptı.
Milletvekillerimiz Filiz Kerestecioğlu, Züleyha Gülüm ve Tülay Hatimoğulları Oruç, Hatay Altınözü Jandarma Karakolu’nda işkenceyle öldürülen Ahmet Güreşçi hakkında ortak önerge verdi.
Kadın Meclisi Sözcümüz Ayşe Acar Başaran, Diyarbakır'da yaptığı basın toplantısıyla deprem bölgelerinde kadınların yaşadığı sorunlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Depremin ilk gününden beri Hatay’daki yardım çalışmalarına katılan Eş Genel Başkan Yardımcımız ve Milletvekilimiz Tülay Hatimoğulları TBMM’de basın toplantısı düzenledi.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, partimizin haftalık Meclis grup toplantısında konuştu.
Parti Sözcümüz Ebru Günay'ın Gazete Duvar'a verdiği röportaj.
Kriz Koordinasyon Merkezimiz adına Eş Genel Başkan Yardımcılarımız Özlem Gündüz ve Serhat Eren, Diyarbakır’da basın toplantısı düzenleyerek kampanyamıza ilişkin bilgi verdi.
Grup Başkanvekillerimiz Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç'un TBMM Başkanlığına verdiği kanun teklifi.
Grup Başkanvekillerimiz Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç'un araştırma önergesi.
Buldan ve Sancar, deprem yardımları konusunda Kızılay etrafında şekillenen skandallara ilişkin Kızılay Genel Merkezi önünde açıklama yaptı.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan, haftalık Meclis grup toplantımızda konuştu.
Grup Başkanvekillerimiz, Maraş merkezli depremlerin sonuçlarında siyasi ve idari sorumluluğu bulunanların ortaya çıkarılması için Genel Görüşme açılmasını istedi.