Parti Sözcümüz Ebru Günay, Genel Merkezimizde haftalık olağan basın toplantısı düzenleyerek gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan, Dış İlişkiler Komisyonu Eş Sözcümüz Hişyar Özsoy ile birlikte AB’ye üye ülkelerin büyükelçileriyle bir araya geldi.
Urfa Milletvekilimiz Ömer Öcalan, İmralı Ada Cezaevinde tutuklu bulunan Ömer Hayri Konar’ın yakını Emin Konar ve Veysi Aktaş’ın yakını Sabiha Aktaş ile beraber basın toplantısı düzenledi.
Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç, Meclis’te basın toplantısı düzenleyerek gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.
Mersin’de ekonomik krize karşı düzenlediğimiz mitingde konuşan Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, gündemdeki gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, Adana’da sivil toplum örgütleri ve demokratik kurumların temsilcileriyle bir araya geldi.
Eş Genel Başkan Yardımcımız Garo Paylan Meclis’te düzenlediği basın toplantısıyla, Kriz Koordinasyon Merkezimizin hazırladığı Acil Ekonomik Tedbirler Paketini açıkladı.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar'ın MYK'mızın ekonomik krizi değerlendirmek üzere yaptığı olağanüstü toplantıya verilen arada yaptığı açıklama.
Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş Meclis'te basın toplantısı düzenleyerek gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.
Dil, Kültür, Sanat, Spor ve Eğitim Politikaları Komisyonumuz uluslararası kurumlara anadilin engellenmesine ilişkin mektup gönderdi.
Parti Meclisi Üyemiz Nuray Türkmen ve Şırnak Milletvekilimiz Hüseyin Kaçmaz'ın eş sözcülüğünde Çocuk Komisyonumuz kuruldu.
Parti Sözcümüz Ebru Günay, Genel Merkezimizde düzenlediği basın toplantısında gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.
SES Eş Genel Başkanları Selma Atabey, Hüsnü Yıldırım ile Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyet, Meclis Grubumuzu ziyaret ederek Grup Başkanvekillerimizle görüştü.
Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonumuz, Eymür ve birlikte hareket ettiği devlet görevlileri hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.
Parti Sözcümüz Ebru Günay, Halklar ve İnançlar Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcımız Tülay Hatimoğulları, Dersim Milletvekilimiz Alican Önlü ve beraberindekiler 84’üncü yıl dönümünde Seyit Rıza ve yol arkadaşlarını andı.
Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç, Meclis’te basın toplantısı düzenleyerek gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.