Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, “HDP’liyiz Her Yerdeyiz” programımız kapsamında Bursa Yıldırım’da düzenlenen halk buluşmasında konuştu.
Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcımız Ümit Dede ve dosyanın avukatları Kobanî Kumpas Davasına ilişkin basın toplantısı düzenledi.
Emekçi Hareket Partisi, Devrimci Anarşist Federasyonu, Kürdistan Komünist Partisi ve Devrimci Parti’nin aralarında bulunduğu kurum temsilcileriyle Eş Genel Başkan Yardımcılarımız Tuncer Bakırhan, Tülay Hatimoğulları ve Parti Sözcümüz Ebru Günay görüştü.
Parti Sözcümüz Ebru Günay, Genel Merkezimizde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Büro Emekçileri Sendikası (BES) Genel Başkanı A. Bahadır Berdicioğlu ve Genel Sekreter Aziz Özkan, genel merkezimizi ziyaret ederek Eş Genel Başkan Yardımcımız Şaziye Köse ve Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan ile görüştü.
Parti Meclisimiz siyasal gelişmeleri değerlendirmek, yeni dönem çalışmalarını planlamak amacıyla Eş Genel Başkanlarımız Pervin Buldan ve Mithat Sancar başkanlığında toplandı.
Kadın Meclisimiz, siyasal gelişmeleri değerlendirmek ve yeni döneme ilişkin planlamasını gözden geçirmek amacıyla Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan ve Kadın Meclisi Sözcümüz Ayşe Acar Başaran başkanlığında toplandı.
İstanbul’da barış mitinginin yasaklanmasına karşı Emek ve Demokrasi Güçlerinin düzenlemek istediği basın açıklaması Taksim’de uygulanan polis ablukasına rağmen gerçekleştirildi.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, İdil’de panzerin çarpması sonucu katledilen 7 yaşındaki Mihraç Miroğlu’nun babası Salih Miroğlu ve amcası Mehmet Miroğlu’nu aradı.
Dil, Kültür, Sanat, Spor ve Eğitim Politikaları Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcımız Salim Kaplan, yeni eğitim-öğretim yılına ilişkin basın açıklaması yaptı.
Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş, Meclis'te basın toplantısı düzenleyerek gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan, 1 Eylül Dünya Barış Günü vesilesiyle Van'da “Barış Yaşatır” şiarıyla düzenlenen mitinge katıldı.
Ekoloji Komisyonu Eş Sözcülerimiz Menekşe Kızıldere, Naci Sönmez ve Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş'ın yer aldığı heyetimizin Zorava (Eruh) Çayı incelemelerinin sonuçları.
İl Eşbaşkanlarımız, Eş Genel Başkanlarımız Pervin Buldan ve Mithat Sancar başkanlığında Ankara’da toplandı.
Kadın İl Eşbaşkanlarımız, Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan ve Kadın Meclisi Sözcümüz Ayşe Acar Başaran başkanlığında Genel Merkezimizde toplandı.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar Şırnak’ta il binamız önünde düzenlenen halk buluşmasında konuştu.