Eş Genel Başkan Yardımcımız Ümit Dede, Genel Merkezimizde yaptığı basın toplantısında bugün 100’üncü gününe giren açlık grevlerini ve cezaevlerindeki hak ihlallerini değerlendirdi.
Meclis Grubumuz, “Herkes İçin Adalet” kampanyası kapsamında, TBMM’de “Demirtaş AİHM Kararı Uygulansın” açıklaması yaptı.
Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş, Meclis'te basın toplantısı düzenledi.
Partimize ve milletvekillerimize yönelik Şubat sonunda uygulamaya konulan son baskı dalgasına karşı uluslararası alandan tepkiler gelmeye devam ediyor.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, Herkes İçin Adalet kampanyamız kapsamında, Müslüman din insanlarıyla bir araya geldi.
Parti Sözcümüz Ebru Günay, hafta sonu gerçekleştirilen MYK ve Meclis Grubu toplantılarından çıkan sonuçlar ile güncel gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, Saadet Partisi tarafından düzenlenen Necmettin Erbakan’ı anma etkinliğine katıldı.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar başkanlığındaki heyetimiz, Avrupa Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Evelyne Huytebroeck ve AB-Türkiye Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Sergey Lagodinsky ile online bir toplantıda bir araya geldi.
Genç Kadın Koordinasyonumuzun "kadın üniversitelerine" ilişkin İstanbul'da yaptığı açıklamanın metni.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan ve beraberindeki heyet İstanbul’da Türkiye İşçi Partisi'ni (TİP) ziyaret etti.
Eş Genel Başkanlarımız Pervin Buldan ve Mithat Sancar, Almanya İnsan Hakları Komiseri Barbel Kofler ile online bir toplantıda görüştü.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan, muhalefet partilerine yaptığı ziyaretlerine Emek Partisi ile devam etti.
Ekonomi, Emek, Sağlık ve Sosyal Politikalar, Ekoloji komisyonlarımız tarafından 2021 yılı boyunca yapılmaya devam edecek olan buluşmaların üçüncüsü Van’da gerçekleştirildi.
Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Partimize yönelik son baskı dalgasına karşı uluslararası alandan tepkiler gelmeye devam ediyor.
Demokratik Yerel Yönetimler Kurulu Eş Sözcülerimiz Hediye Karaaslan, Salim Kaplan ve milletvekilimiz Mehmet Rüştü Tiryaki, “İrade Gaspı ve Kayyım Gerçekleri” başlıklı raporumuzu açıkladı.