Aralarında aydın, yazar, gazeteci, akademisyen ve aktivistlerin de yer aldığı 393 kadın İnfaz Yasasındaki eşitsizliğin giderilmesi çağrısı yaptı.
Parti Sözcümüz Ebru Günay, haftalık olağan basın toplantısını yaparak gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.
Kanal İstanbul hakkındaki ÇED Raporunun iptal edilmesi ve yürütmenin durdurulması hakkında açtığımız davada mahkeme keşif kararı aldı.
Milletvekillerimizden ve il örgütlerimizden oluşan heyetimiz, Kars’taki ziyaretlerini sürdürüyor.
Son günlerde hedef gösterilen Kars Belediyesine destek için kente giden heyetimizin açıklaması.
Kars Belediyemize yönelik başlayan saldırı ve karalama kampanyasına karşı 122 kurum tarafından imzalanan ortak metin
Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcımız Ümit Dede, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Dış İlişkiler Komisyonu Eş Sözcümüz Hişyar Özsoy, 18 ülkenin büyükelçilik temsilcileri ile bir video konferans gerçekleştirdi.
Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonumuz, İnfaz Yönetmeliğinin iptaline yönelik Danıştay'a iptal davası açarken, Yeni Şafak’ın yalan ve karalama metni hakkında da suç duyurusunda bulundu.
Parti Sözcümüz Ebru Günay, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
İstanbul Milletvekilimiz Hüda Kaya ve Marmara Bölge Eş Sözcümüz Ferhat Encü, Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’i ziyaret etti.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan kadın gündemiyle güncel gelişmeleri ele aldığı bir basın açıklaması yaptı.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar'ın TBMM'de düzenlenen 23 Nisan Özel Oturumunda yaptığı konuşma.
Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu üyemiz ve İstanbul Milletvekilimiz Züleyha Gülüm, salgın nedeniyle cezaevlerinde yaşanan sorunlara dikkat çekmek için basın toplantısı düzenledi.