Kardeş Aile Kampanyası Koordinasyonumuzun açıklaması.
Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş ve Kadın Meclisi Sözcümüz Ayşe Acar Başaran, Yerel Yönetimler Kurulu Üyemiz Rojbin Çetin’in durumuna ilişkin açıklama yaptı.
Parti Sözcümüz Ebru Günay, genel merkezimizde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç, Meclis'te basın toplantısı düzenleyerek gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.
Yassıada Kanun Teklifi üzerine Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş'ın Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşma.
Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç TBMM'de basın toplantısı düzenledi.
Parti Sözcümüz Ebru Günay, MYK toplantımıza verilen arada yaptığı basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Demokrasi Yürüyüşümüzün sonuçlarını ve yeni döneme ilişkin mesajları içeren deklarasyonumuz Eş Genel Başkanlarımız tarafından Ankara'da açıklandı.
Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Sözcülerinden Venedik Komisyonu'na destek açıklaması geldi.
15 Haziran’da Hakkari’den yola çıkan yürüyüş kolu Adana’ya ulaştı.
Darbeye Karşı Demokrasi Yürüyüşümüz devam ediyor.
Venedik Komisyonu, mazbatası verilmeyen adaylarımız ve görevden alınan belediye eşbaşkanlarımıza ilişkin 20 sayfalık bir görüş yayımladı.
15 Haziran’da Edirne ve Hakkari’den başlattığımız “Darbeye Karşı Demokrasi Yürüyüşü” sürüyor. Edirne yürüyüş kolumuz Beşiktaş’taki Abbasağa Parkı'nda halk buluşması gerçekleştirdi.
HDK ve DTK ve partimiz temsilcilerinden oluşan bir heyet, Bingöl'e giderek depremden etkilenen bölgede incelemelerde bulundu, yurttaşları ziyaret etti.
Alman Sol Parti, Yeşiller, Hür Demokratlar Partisi (FDP) ve iktidar ortağı Sosyal Demokratlar Partisi (SPD)'den 33 milletvekilinden dayanışma mesajı.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar ve Dış İlişkiler Komisyonu Eş Sözcülerimiz Feleknas Uca ve Hişyar Özsoy AB üyesi ülkelerin büyükelçileriyle online bir toplantıda bir araya geldi.