Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcımız Ümit Dede ve Ankara Milletvekilimiz Filiz Kerestecioğlu pandemi döneminde iktidarın uyguladığı Kürt Düşmanlığı politikalarına ilişkin rapor açıkladı.
Demokrasi Buluşmaları kapsamında, hukuksuzluğa, işkencelere, cezaevlerindeki kötü muameleye dikkat çekmek için 14 Temmuz cezaevi direnişinin yıldönümünde Amed 5 No'lu Cezaevi önünde açıklama yaptık
Demokrasi Buluşmalarımız kapsamında 14 Temmuz Cezaevi Direnişinin yıl dönümünde Ulucanlar Cezaevi önünde açıklama yaptık.
Önceki Dönem Eş Genel Başkanımız Figen Yüksekdağ'ın avukatları ile milletvekilimiz Semra Güzel, genel merkezimde basın toplantısı düzenledi.
Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç, TBMM’de basın toplantısı düzenleyerek güncel gelişmeleri değerlendirdi.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan, “Kadın Mücadelesi Her Yerde” kampanyamız kapsamında İstanbul’da gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Parti Sözcümüz Ebru Günay, genel merkezimizde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Demokratik Mücadele Programımızın ikinci aşaması olan Demokrasi Buluşmalarının startını Meclis'te yaptığımız açıklama ile verdik.
Avrupa Parlamentosu'nun çeşitli fraksiyonlarına mensup 69 milletvekili Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell’e bir mektup ile çağrı yaptı
Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç, Meclis’te basın toplantısı düzenleyerek gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.
Parti Sözcümüz Ebru Günay, Genel Merkezimizde basın toplantısı düzenleyerek gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.
DTK Eşbaşkanı ve seçilmiş Hakkari milletvekilimiz Leyla Güven, Türkiye'de yaşanan gelişmeler ile irade gaspına dikkat çekmek üzere Avrupa'nın önde gelen siyasi liderlerine bir mektup gönderdi
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar komisyon görüşmeleri için Meclis'e alınmayan baro başkanlarını ziyaret etti.
Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş, Meclis'te basın toplantısı düzenleyerek gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.
Komisyon Eş Sözcülerimiz Feleknas Uca ve Hişyar Özsoy uluslararası kurumlara, elçiliklere, kardeş partilerimize ve dış ilişkiler ağımıza üç ayrı mektup gönderdi.
Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç, TBMM’de basın toplantısı düzenleyerek güncel gelişmeleri değerlendirdi.