17 Haziran 2021'de İzmir il binamıza yönelik yapılan silahlı saldırı ve Deniz Poyraz yoldaşımızın katledilmesine ilişkin görülen davanın 3’üncü duruşması İzmir'de görülüyor.
Parti Sözcümüz Ebru Günay, Genel Merkezimizde haftalık olağan basın toplantısı düzenleyerek siyasal ve güncel gelişmeleri değerlendirdi.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan ve beraberindeki heyetimiz, Diyarbakır Barosu’nda Adalet Nöbeti tutan tutsak ailelerini ziyaret etti.
Çocuk Komisyonu Eş Sözcümüz Hüseyin Kaçmaz 23 Nisan vesilesiyle Meclis'te basın toplantısı düzenledi.
Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç, Meclis'te yaptığı basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Siyasi partiler, demokratik kitle örgütleri ve çeşitli inisiyatifler Diyarbakır’da basın toplantısı düzenleyerek 1 Mayıs’a katılım çağrısında bulundu.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar Muğla 4’üncü Olağan İl Kongremizde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş'ın Türkiye Büyük Millet Meclisi 23 Nisan Özel Oturumunda yaptığı konuşma.
Parti Sözcümüz Ebru Günay, Genel Merkezimizde haftalık olağan basın toplantısını düzenleyerek güncel gelişmeleri değerlendirdi.
Meclis İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyemiz Fatma Kurtulan ve milletvekillerimiz Serpil Kemalbay, Oya Ersoy ve Habip Eksik cezaevlerinde yaşanan sorunlara ilişkin Meclis’te basın toplantısı düzenledi.
Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonumuz ve “HDP’yi savunuyoruz” hukuk ekibi, partimiz hakkında açılan kapatma davasına karşı hazırlanan esas hakkındaki savunmamızı AYM'ye sundu.
Suruç Aileleri İnisiyatifi Meclis Grubumuzu ziyaret ederek Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar ve Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç ile bir araya geldi.
Partimiz, DTK, DBP ve Diyarbakır’daki demokratik kurumlar Kürdistan Bölgesel Yönetimi topraklarına yönelik başlatılan savaşa ilişkin açıklama yaptı.
Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan, Engelliler Komisyonumuzun düzenlediği “Otizm ve İnsan Hakları” panelinde konuştu.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar Parti Meclisi toplantımızın açılış konuşmasında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.