Duruşmanın öğleden önceki bölümünde MYK eski üyelerimizden Zeynep Ölbeci ile avukatlar söz aldı.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, “Herkes İçin Adalet” kampanyamız kapsamında Dersim’de “Canlar Hakikat ve Adalet İçin Buluşuyor” programının açılışında konuştu.
“Ekmek, Özgürlük, Adalet” sloganıyla İstanbul'da gerçekleştirilen Demokrasi Konferansı’nın sonuç bildirgesi açıklandı.
Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde HDP ve DBP önceki dönem Eş Genel Başkanlarından Sebahat Tuncel konuştu.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, Dersim’de Seyid Rıza Meydanı’nda yapılan halk buluşmasında konuştu.
Kobanî Kumpas Davasının üçüncü duruşmasının dokuzuncu oturumunda Nazmi Gür ve Emine Ayna söz aldı.
Parti Sözcümüz Ebru Günay, Genel Merkezimizde düzenlediği haftalık basın toplantısında güncel gelişmeleri değerlendirdi.
Kobanî Kumpas Davasının üçüncü duruşmasının sekizinci oturumu verilen öğle arasından sonra İsmail Şengül, Ayşe Yağcı ve Sırrı Süreyya Önder'in savunmalarıyla devam etti.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, partimize karşı açılan kapatma davası başta olmak üzere Kobanî Kumpas Davasına karşı hukuki hazırlıkları yürütmek amacıyla kurulan Hukuk Büromuzu ziyaret etti.
Duruşmanın öğleden önceki bölümünde, tutuklu MYK Üyemiz Alp Altınörs’ün avukatları Kazım Bayraktar ve Cemile Turhallı Balsak savunma yaptı.
İzmir İl Örgütümüze yönelik gerçekleştirilen saldırı ve Deniz Poyraz yoldaşımızın katledilmesi sonrasında partimize taziye ziyaretleri sürüyor.
Davanın öğleden sonraki oturumu önceki dönem MYK Üyemiz Beyza Üstün ve MYK Üyemiz Alp Altınörs'ün savunmalarıyla devam etti.
Göçmen ve Mülteciler Komisyonumuz tarafından çok sayıda akademisyen, ilgili STK temsilcisi ve aktivistin katılımıyla 19 Haziran’da gerçekleştirilen çalıştayın sonuç bildirgesi.
Kobanî Davasının üçüncü duruşmasının yedinci oturumunda önceki dönem MYK Üyemiz ve milletvekilimiz Beyza Üstün savunma yaptı.
Kobanî Kumpas Davası, eski milletvekili ve TJA sözcülerinden Ayla Akat Ata'nın savunmasıyla devam etti.
İzmir İl Örgütümüze yönelik saldırı ve Deniz Poyraz yoldaşımızın katledilmesi sonrasında Genel Merkezimiz başta olmak üzere il ve ilçe örgütlerimize taziye ziyaretleri sürüyor.