Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası heyetiyle Genel Merkezimizde görüştü.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan Kars'taydı.
Grup Başkanvekillerimiz Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç, milletvekillerimizle birlikte TBMM’de basın toplantısı düzenledi.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan, partimize yönelik saldırılara ilişkin bileşen partilerimizin başkan ve eşbaşkanlarının da katılımıyla bir basın toplantısı düzenledi.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla 7 ilde başlatılan ve partimiz yöneticilerinin de gözaltına alındığı saldırıya ilişkin Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar basın toplantısı düzenledi.
Heyetimiz Van’ın Çatak ilçesinde köylülerin işkence edilerek helikopterden atılması olayı hakkında incelemelerde bulunmak üzere Van'daydı.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan, Parti Sözcümüz Ebru Günay, Dış İlişkiler Komisyonu Eş Sözcülerimiz Feleknas Uca ile Hişyar Özsoy ve Komisyon üyemiz Nazmi Gür 26 AB üyesi ülkenin elçilik temsilcileriyle bir araya geldi.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan, Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Yarışması ödül törenine katıldı.
Parti Sözcümüz Ebru Günay, İstanbul'da düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan, rehin tutulan önceki dönem Eş Genel Başkanımız Figen Yüksekdağ'ın yazdığı "Yıkılacak Duvarlar" isimli şiir kitabının imza etkinliğine katıldı.
Eş Genel Başkanlarımız Pervin Buldan ve Mithat Sancar, HDK Eşsözcüsü Sedat Şenoğlu ile ESP üye ve yöneticilerinin tutuklanmasına ilişkin basın açıklamasına katıldı.
Eş Genel Başkan Yardımcımız Ümit Dede ve Van Milletvekilimiz Murat Sarısaç’ın da içinde yer aldığı heyetimizin silahlı saldırı sonucu katledilen Özkan Tokay’ın cenaze törenine katılımı engellendi.
Parti Sözcümüz Ebru Günay, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı’nın kayyım gaspıyla görevden uzaklaştırılması işleminin iptali için açtığı davanın ilk duruşması öncesi konuştu.
Eş Genel Başkanlarımız Pervin Buldan ve Mithat Sancar, önceki dönem Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş'ı ve milletvekilimiz Abdullah Zeydan'ı cezaevinde ziyaret etti.
Parti Sözcümüz Ebru Günay, Diyarbakır'da düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Sakarya’da ırkçı saldırıya uğrayan köylüleri ziyaret etmek isteyen HDP, DBP ve Kürdistani İttifak heyeti jandarma tarafından engellendi.