Eş Genel Başkan Yardımcılarımız, Parti Sözcümüz ve yöneticilerimizden oluşan heyetlerimiz Bingöl ve Amed'de toplantı ve buluşmalarını sürdürüyor.
Eş Genel Başkanlarımız Pervin Buldan ve Mithat Sancar, İzmir'de Emek ve Demokrasi Güçleri tarafından "Denizler Kazanacak, Faşizm Kaybedecek” sloganıyla düzenlenen “Demokrasi İçin Bir Nefes” mitinginde konuştu.
Halklar ve İnançlar Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcımız Tülay Hatimoğulları Oruç, DİAYDER ve Demokratik İslam Kongresi mensubu din alimlerine yönelik yapılan gözaltılar ve saldırılara ilişkin basın toplantısı düzenledi.
Grup Başkanvekilimiz Meral Danış Beştaş Meclis'te basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Hukuksuz bir şekilde vekilliği düşürülerek rehin tutulan Kocaeli milletvekilimiz Ömer Faruk Gergerlioğlu, AYM kararına rağmen 6 gün sonra serbest bırakıldı.
Sağlık ve Sosyal Politikalar Komisyonu Eşsözcümüz Samet Mengüç, aşılama verilerine ilişkin Genel Merkezimizde basın toplantısı düzenledi.
Ekonomi Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcımız Garo Paylan, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Ekonomi Komisyonumuzun hazırladığı “Tek adam rejiminin ekonomi karnesi” başlıklı raporunu açıkladı.
Eş Genel Başkanımız Mithat Sancar, İnsan Hakları Derneği'nin çağrısıyla bir araya gelen çok sayıda meslek ve emek örgütü, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşunun düzenlediği “HDP'nin Siyaset Yapma Hakkını Savunuyoruz” toplantısında konuştu.
Parti Sözcümüz Ebru Günay ve beraberindeki heyetimiz, 2 Temmuz Madımak Katliamının yıl dönümü nedeniyle Sivas’ta yapılan anmaya katıldı.
Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında son yapılan zamlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Eş Genel Başkanımız Pervin Buldan’ın avukatları, Buldan’ı hedef alan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.
Buldan ve Sancar; HDK ve bileşenlerimizden DBP, Devrimci Parti, ESP, SODAP, SYKP, Yeşil Sol Parti'nin temsilcileriyle Genel Merkezimizde bir araya geldi.
Eş Genel Başkanlarımız kapatma davasını görüşmek üzere İstanbul'da hukukçularla bir araya geldi.
HDK, DBP ve çok sayıda kurumla birlikte Öcalan'a uygulanan tecridi protesto etmek ve cezaevlerinde süren açlık grevlerine dikkat çekmek için İstanbul’da kitlesel eylem yaptık.
“Canlar Hakikat ve Adalet İçin Buluşuyor” programı kapsamında Dersim’de bulunan Halklar ve İnançlar Komisyonumuz çalışmalarını sürdürüyor.